eKool – õppeinfosüsteem õpilasele, õpetajale ja lapsevanemale

eKool on kohustuslik töövahend nii õpilasele kui õpetajale Padise Põhikoolis. Samas annab see infosüsteem hea võimaluse vahetada kooli infot ka lapsevanemaga: teated, sündmused ja tunniplaan, kõik leitav ühest kohast. See kõik aga eeldab, et meil on kõigil tehtud õiged kontod, taotletud ligipääs õigele koolile. Lisaks võiksime tutvuda eKooli võimalustega lehel help.ekool.eu, et kasutada eKooli parimal võimalikul viisil. Põhiline probleem on aga hoopis parool! Parooli hoiame turvaliselt, aga kättesaadavalt kasutajale endale, salvestame selle pin koodiga kaitstud telefoni märkmetesse või kirjutame kodus kindlasse paroolide märkmikutesse, et oleks alati hea leida ja lapsele anda. Heaks vahendiks lisaks veebiportaalile on ka olemas mKool ehk telefoni äpp.

eKooli kasutamine

  1. tuleb luua lapsevanema konto veebilehel www.ekool.eu
  2. tuleb luua õpilase konto. Vajalik eposti aadress, mille parooli on võimalik taastada, meeles pidada, uuendada! Kui unustad eKooli parooli saab vajutada unustasin parooli nupu ja vastav link saadetakse epostkasti. Seetõttu on oluline meeles pidada enda eposti aadress ja parool! Kui aga juhtub, et miski ei aita, siis kirjuta help@ekool.eu.
  3. tuleb esitada taotlus koolile, kelle infot soovitakse näha. Seda peab tegema lapsevanem ja seda peab tegema ka õpilane oma konto alt. Taotluse kinnitab kool. Selleks võib kuluda natuke aega.
  4. Lapsevanemal võivad lapsed käia ka erinevates koolides, aga eKoolis on ikka 1 konto selleks. Lastel peavad olema enda kontod.
  5. Õpilane ei tohi kasutada lapsevanema kontot, kuna neil on erinevad funktsioonid. Lapsevanemal on õigus panna puudumistõendeid ja nõusolekuid. Samuti toimub privaatne infovahetus, mida õpilane ei peaks alati nägema.

eKooli kasutamisjuhendid https://help.ekool.eu/

EKool on valmis saanud uue lihtsa kasutusõpetuse lehega – https://help.ekool.eu/


Lisaks võib vaadata veebilehelt KKK.

https://ekool.company/et/lapsevanem

https://ekool.company/et/opilasele

Illustreeritud eKooli tutvustus esmakasutajale ja lapsevanemale slaididena

https://drive.google.com/file/d/1DqVeDGFAOf2J_9Idekxv5kS3-uG-Z-2F/view